Sbor vznikl v roce 2012 a jeho základnou jsou Zaječice, vesnice mezi Prahou a Benešovem. Je to právě to místo, kde sjedete z dálnice D1 na 21. km tam, kde se krajina rozvlní směrem k jižním Čechám a na vás dýchne romantika Posázaví, atmosféra všech těch vesnic a městeček spojených nití Sázavy.

 Zpěvačky sboru jsou nejen ze Zaječic, ale také z Pyšel, Mirošovic, Mnichovic, Pětihost, Zlenic, Mrače a Přestavlk.

 V minulosti sbor vedli různí dirigenti, až se tělesa v roce 2017 ujala Amálka K. Třebická, umělecká vedoucí sboru, která na zkoušky přijíždí klikatými serpentinami z vysoko položeného Ondřejova. 

Amálka se sborem plně srostla, vede jej pevnou rukou a učí zpěvačky nejen správnou techniku zpěvu, ale i celkově hudební  názvosloví a orientaci  ve světě hudby. Protože je sama komponistkou a mimo jiné své hudební aktivity má i svou sólovou kariéru, kde se zabývá autorskými šansony na pomezí jazzu a avantgardy, upravuje pro sbor skladby v zajímavých aranžích. 

Momentálně se sbor zaobírá interpretací skladeb současných českých a slovenských zpěvaček. Na našich koncertech uslyšíte některé písně z repertoáru Zuzany Navarové, Jany Kirschner, Radůzy či Moniky Načevy, ale také Hany Hegerové, Evy Pilarové nebo Marie Rottrové. Určitě budete mít příležitost slyšet i kusy ze staršího repertoáru sboru, ke kterým patří hity kapely Bee Gees, Simona a Garfunkela nebo Eurythmics.

Zkoušky se konají ve středu ve 20:00 v RC Zajíček,www.rczajicek.cz, jemuž děkujeme za poskytnutí zázemí.

Mammas&Mammas je pro nás skvělý relax při zkouškách a věříme, že při našich koncertech totéž představuje i pro naše posluchače. 

Jsme členem Unie českých pěveckých sborů.

Novinky

29.08.2019 15:53
 Vokální těleso Mammas&Mammas vypisuje konkurz na místa 1. a 2. sopranistky a 2. altistky. Podmínkou je vášeň pro zpěv a pravidelná účast na zkouškách (středa 20-22:00 h, v Zaječicích u Pyšel) a na víkendovém soustředění (jaro a podzim). V případě, že bez zpěvu nemůžete žít,...
21.03.2019 19:55
    Po řádce koncertů v adventním čase by se mohlo zdát, že jsme nějak utichly. Tak tomu ale není! Pilně pracujeme na nových písních a připravujeme se na sérii jarních koncertů.      Naše sbormistryně Amálka K. Třebická umí překvapit. Vybrala a...
13.11.2018 14:19
Dne 8.11.2018 jsme ze zúčastnily charitativního koncertu pro Elišku a Terezku (osmiletá dvojčátka s atypickýcm autismem) v aule Gymnázia v Benešově, který probíhal v rámci celostátní kampaně týden rané péče se sloganem: "Na lidech záleží!" Dražbou obrázků holčiček se podařilo vybrat 23000Kč na...
27.05.2018 11:34
Ještě v nás doznívají tóny koncertu, jímž jsme měly tu čest zpestřit již po páté Noc kostelů v kostelíku na Hradišti. Děkujeme paní pořadatelce Mirce Králíkové za pozvání i příjemně naladěnému publiku za podporu a potlesk!  
27.04.2018 18:02
Naše (téměř) dívčí pěvecké uskupení se zatím vždycky snažilo zpracovávat po svém ty největší, nejhezčí nebo nejzajímavější kousky v hudbě celého světa. Pecky od BeeGees nebo Annie Lennox si s námi pobrukujete na koncertech moc rádi, skladbami Karla Jenkinse nebo některými z tradicionálů se zase...
01.01.2018 12:08
I když je fráze "Šťastný nový rok" trošku otřepaná, i tak Vám ho přejeme. Naplňte si nový rok hudbou a zpěvem, Vaším či naším a užijte si všeho na maximum!
12.12.2017 20:02
Děkujeme za Vaše krásné ohlasy na adventní koncerty! Pro takové publikum zazpíváme rády kdykoliv!  
04.09.2017 21:53
Děkujeme všem dámám, které prošly konkurzem a doplnily naše řady. Těšíme se na nové společné zážitky. V tuto chvíli jsme v plném obsazení a nepřijímáme žádné další členy.  
04.05.2017 21:47
Aktuálně hledáme altistku s temně zabarveným hlasem. Milé zájemkyně, přijďte se podívat na náš koncert, těšíme se na Vás!